Mořské i sladkovodní příšery


Nedávné objevy ve Vietnamu dokazují, jak málo máme zmapovanou pozemskou faunu. A což teprve svět pod vodou, zde skutečně nemůžeme ani tušit, jaké tvory ještě ukrývá. Nemusí jít pouze o ohromný podmořský svět, některá tajemství nacházíme i u relativně malých jezer. Naše nejmodernější technika trapně selhává i ve známém případě Loch Nesss. Zde je k dispozici množství, do značné míry protichůdných výsledků a tak si můžeme udělat představu o stavu našeho výzkumu oceánů.

image1

Latimérie podivná je jeden z tvorů jenž svou existenci, podle oficiální vědy, ukončil již před sedmdesáti miliony let. Její náhodný odchyt 22. prosince 1938 prohlásili vědci za falzifikát a dokonce se na tajemnou rybu odmítli jet podívat. Teprve opakovaný nález o 14 let později přesvědčil vědce, že zřejmě existuje i dnes. To ještě netušili, že v roce 1997 bude objeven nový druh tohoto rodu na druhém konci světa u pobřeží Sulawesi (Indonésie). A existují oprávněné domněnky, že tyto ryby žijí i ve Středozemním moři a u Havajských ostrovů! Nejedná se přitom o nějakého drobečka, přesvědčit se můžete na druhé fotografii.

image2

Zatím je hotova pouze malá část, téma je velmi obsáhlé, snad se brzy dostaneme k pokračování. Ze žraloků je zpracován pouze megalodon.

Nahoru

V této sekci naleznete: